Czemu należy montować w swoich mieszkaniach porządne antywłamaniowe drzwi zamiast zwykłych drewnianych.

Kupując drzwi do swojego domu czy mieszkania należy zwrócić uwagę na parę ważnych rzeczy. Wiele osób zwraca uwagę jedynie na to, jak wyglądają, faktem jest, że to także ma spore znaczenie, lecz nie powinno to być głównym kryterium wyboru.

Ważne jest również bezpieczeństwo, czyli wytrzymałość drzwi na wtargnięcie nieproszonych gości. Włamywacze wykorzystują różne sztuczki, aby się dostać do środka, niektórzy będą otwierać zamki wytrychem, inni wyważają drzwi z zawiasów, a jeszcze inni mogą stosować brutalną przemoc. Dlatego też ważne jest, żeby we wszystkich tych elementach wybrane drzwi gwarantowały należyty poziom zabezpieczeń. Rzecz jasna nie uchroni to w stu procentach przez włamaniem ale im dostęp do mieszkania będzie bardziej trudny, tym więcej szans, że jednak nikt niepowołany nie znajdzie się w środku. Niestety dobre drzwi antywłamaniowe będą odpowiednio kosztowały, i z powodów finansowych w dalszym ciągu wiele osób wybiera typowe skrzydła z drewna, bez żadnych zabezpieczeń i wzmocnień.

malunek - wnętrze

Autor: uroczysko.net.pl
Źródło: http://www.flickr.com

O tym, jakiego rodzaju drzwi będzie się montować, każdy musi sam zdecydować. Trzeba tylko pamiętać o tym, że kupienie drzwi ze sklejki jest tylko pozorną oszczędnością, gdyż w przypadku jakiegoś włamania straty będą nieporównywalnie większe.

Chodź, w tym serwisie jest naprawdę świetna witryna (https://sklep.dobroplast.pl/okno-pvc-avantgarde-7000-hs/), która z pewnością Cię bardzo zaciekawi! Przeczytasz tam bardzo dużo interesujących informacji.

Przecież drzwi (fajna strona) do mieszkania będzie się wstawiać nie pół roku, ale na długi okres czasu, i faktycznie należy zainwestować w odpowiednie zabezpieczenie. Porządne drzwi zrobione są najczęściej z grubej blachy, a wewnątrz posiadają piankowe wypełnienie. Dzięki temu są odporne na próby ich rozbicia, a dodatkową zaletą tego typu konstrukcji będzie też bardzo dobra izolacja akustyczna. Ale odpowiednia konstrukcja samego skrzydła nie wystarczy, aby czuć się bezpiecznie.

Takie drzwi Gerda oferowane są w zestawie wraz z futryną, która również posiada pewne zabezpieczenia. Standardem są różnego rodzaju bolce, które chronią przed wyważeniem, lecz w droższych modelach stosuje się odpowiednie zasuwy. Istotną rzeczą są też odpowiednie zamki, obowiązkowo powinny one posiadać wszystkie niezbędne atesty.