Wykorzystanie profili aluminiowych LED

Jeśli jest taka możliwość taśmy LED montuje się w taki sposób, by nie były one zauważalne z zewnątrz, podczas codziennego użytkowania pomieszczenia. Jednak nie zawsze można wykonać taką instalację. Prawidłowo umocowane paski LED-owe wykorzystane przy suficie podwieszanym nie wymagają przykrywania, ale kiedy chcemy zastosować oświetlenie LED przy szafkach łazienkowych to z pewnością widoczna taśma może być problemem - wówczas zarzutem jakie pojawia się wobec oświetlenia LED-owego jest opinia, że taśma z diodami wygląda niezbyt estetycznie. Co zrobić w takiej sytuacji? Tutaj pomocne będą właśnie profile LED. Ich zastosowanie jest jednak znacznie szersze, gdyż wykracza poza wspomniany aspekt estetyczny.

profile led

Autor: David Mellis
Źródło: http://www.flickr.com

Poza przykrywaniem taśmy z diodami, profil LED pełni funkcję zabezpieczająca i poniekąd zmieniającą światło. Po pierwsze profile LED pozwalają na zabezpieczenie taśmy z diodami przed mechanicznymi uszkodzeniami i wodą. Po drugie profil LED zmienia światło, eliminując jego punktowość - niweluje widoczne punkty światła, w miejscach gdzie są diody i są przerwy między nimi. Co za tym idzie korzystając z profili LED-owych uzyskujemy efekt estetycznego oświetlenia, bezpiecznego w codziennym użytkowaniu i dającego wygląd jednolitego strumienia. Kupując taki osprzęt najlepiej postawić na profile aluminiowe led. Aluminium to tworzywo wyróżniające się lekkością, a równocześnie solidnością. Odpowiedniej jakości tworzywo pozwoli na bezpośrednie zainstalowanie taśmy z diodami w profilu, a ponadto zapewni trwałość i jeszcze bardziej estetyczny wygląd.

Ceny profili z aluminium są dość zróżnicowane, ponieważ zależą od producenta oraz jakości tego produktu. Aczkolwiek profil - zobacz - aluminiowy to osprzęt niezastąpiony przy współczesnym sposobie wykańczania pomieszczeń i dlatego jest powszechnie produkowany, zatem nie kosztuje dużo. Standardowa cena to ok. 15 zł. Warto także zwrócić uwagę, że profile - sprawdź - aluminiowe są dostępne w bogatej gamie rodzajowej - różnią się kształtami, tolerancją cięcia oraz rozmiarami ścianek.

Zanim kupimy profile LED-owe warto poznać ich rodzaje, aby wybrać takie produkty, które w zupełności spełnią nasze wymagania. Rozważny zakup z pewnością się opłaci. Szukając wysokiej jakości profili w niskich cenach nie trzeba ograniczać się do marketów budowlanych, lecz także dobrze jest zwrócić uwagę na sprzedaż internetową.