Uchwyty dla osób niepełnosprawnych

W niektórych przypadkach osoby niepełnosprawne mogą zmierzyć się ze sporym problemem związanym z normalnym funkcjonowaniem, w związku z czym właśnie w trosce o nich wiele miejsc publicznych, na przykład restauracji, a nawet sklepów decyduje się na montaż odpowiednich akcesoriów, znacznie ułatwiających niektóre czynności życiowe. Co ważne – niektóre z nich stosowane są również w domach, a nawet w pensjonatach, gdzie umożliwiają wszystkim niepełnosprawnym osobom żyć w miarę normalny sposób, bez konieczności borykania się z wieloma dylematami.

natryski bezpieczeństwa

Autor: KOŁO
Źródło: Lazienkaplus.pl

Do podobnych ułatwień można zaliczyć chociażby uchwyty dla niepełnosprawnych. Właśnie one stosowane są m.in. w publicznych toaletach, a nawet w prywatnych domach, gdzie mieszkają między innymi seniorzy, którzy nie są w stanie poradzić sobie z prostymi, codziennymi czynnościami. Ograniczona sprawność zazwyczaj może oznaczać brak możliwości poruszania się. Wszystko może sprawiać, iż chodzenie po toalecie okazuje się zbyt dużym wyzwaniem, w szczególności gdy w grę może wchodzić między innymi wejście pod prysznic (oceń) czy do wanny. Warto więc zainwestować w uchwyty, które łatwo montuje się do ścian oraz płytek. Wszelkie uchwyty (czytaj dalej) tego typu są poddawane wszelkim badaniom, aby zagwarantować bezpieczeństwo oraz wysoką jakość tychże produktów. Kolejnym podobnym wyposażeniem są natryski bezpieczeństwa, które można podzielić na parę kategorii. Zazwyczaj pomagają one oczyścić twarz i oczy w momencie nieoczekiwanych wypadków.

Następnym ich modelem są również prysznice ręczne, które posiadają węża z jedno- lub dwugłowicową spłuczką. Są one bowiem dopasowane do poparzonych miejsc, kiedy to prysznic nie jest konieczny. Podobnie sprawdzą się bidety umożliwiające własne odświeżenie pewnych części ciała bez konieczności wchodzenia pod prysznic, bądź też do wanny.