Technologie akumulacyjne stosowane w nowoczesnych kominkach

Nie tylko estetyka i format kominka ma znaczenie. Jednym z głównych składników jest jego obudowa. Producenci kominków sukcesywnie zamieniają dotąd aplikowane podejścia kolejnymi, o o wiele wyższej jakości. Spełniają one nie tylko najwyższe standardy w odcinku troski o środowisko naturalne, lecz również są w całości bezpieczne dla eksploatatora. Od obudowy kominka jest zależne to, w jaki sposób emitowane będzie ciepło i czy po wygaszeniu paleniska ciepło będzie oddawane do otoczenia, albo powstrzymywane.

Kominek

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesne kominki akumulacyjne są najczęściej wybierane do obszernych pomieszczeń. Trzeba jednak rozpatrzyć warunki danego wnętrza, aby dostosować stosowny typ obudowy w taki sposób, żeby kominek w najwyższym stopniu wykorzystywał ciepło z wypalanego drzewa.

Technologie akumulacyjne cechują się wysoką jakością i wymieniają używane do tej pory płyty kartonowo-gipsowe, także metalowe stelaże. Najistotniejszą zaletą, która wyróżnia je na tle użytkowanych dotychczas materiałów, jest wytrzymałość na bardzo dużą temperaturę. Płyty i kręgi szamotowe z bardzo dużymi zdolnościami akumulacyjnymi i przewodnictwem termicznym pozwalają na znaczne oszczędności. Zapewniają odzyskanie ciepła z kominka nawet po wygaśnięciu.

Kominki ciepłe skonstruowane są z tworzywa o idealnych parametrach akumulacyjnych. Troskliwie dobrane i skonfigurowane ciepłe zabudowy kominkowe bardzo efektywnie, a równocześnie komfortowo grzeją wnętrze mieszkań. Ciepło oddawane jest z kominka nie tylko przez szybę wkładu, ale również przez jego ściany i rurę dymową. Dzięki zastosowaniu akumulacyjnych tafli i kręgów szamotowych zostaje zawężona strata ciepła przez te dwa fragmenty paleniska. instalacje grzewcze szczecin oddawane jest za pomocą promieniowania pełnej przestrzeni kominka, a przy tym zostaje zachowany wysoki komfort cieplny przez wiele godzin - materiały ogniotrwałe.

Dobór tworzyw najlepszej jakości zapewnia bezawaryjne działanie kominka przez wiele lat.
Podejmując decyzję co do typu obudowy należy brać pod uwagę miejsce, w jakim znajduje się kominek. Inne obudowy będą właściwe dla budowli użyteczności publicznej, a już absolutnie różne będą właściwe w prywatnych domach i mieszkaniach.