Sztuka decoupage – jak pomysłowo spędzać wolny czas

Zapewne wielu z nas, będąc dziećmi, zapełniała swój czas pracami ręcznymi, do których śmiało możemy zaliczyć malowanie czy lepienie z plasteliny. Wówczas w sklepach pełno było zabawek, które miały pobudzić naszą kreatywność, były również idealnym spokojem na uspokojenie. Aktualnie, kiedy czas wciąż pędzi, znów staje się popularne tak zwane slow life. Określenie to oznacza po prostu spokojne celebrowanie życia.

Z racji tego, że coraz większa ilość osób ma dość i jest zmęczona ciągłym życiem w biegu, chce się zatrzymać na chwilę, aby odsapnąć. Niektórzy z nas decydują się na spędzenie weekendów poza granicami miasta, gdzie mogą pooddychać czystym powietrzem i odpoczywać nie myśląc o obowiązkach. Jednak zauważa się wzrastającą modę sposobów spędzania czasu właśnie zaczerpniętych z dzieciństwa. W księgarniach, na półkach coraz częściej dostrzega się obecność tak zwanych kolorowanek dla dorosłych, które nie tylko rozwijają wyobraźnię, ale świetnie relaksują, można je z pewnością mianować jednym z lepszych sposobów na odstresowanie się.

Do kolejnego sposobu mającego na celu zrelaksowanie dorosłych, należy decoupage. Jest to sztuka polegająca na ozdabianiu przedmiotów oklejając ich powierzchnie chustkami o rozmaitych motywach, dzięki temu nadajemy przedmiotom niepowtarzalnego charakteru. Jest to dziś modne hobby, szczególnie wśród kobiet. Metodą tą można przyozdabiać naprawdę mnóstwo rzeczy takich jak umeblowanie, szkatułki czy nawet biżuterię – dzięki temu przedmioty zyskują nowy wygląd oraz trochę z nas, a która z kobiet nie śni o spersonalizowanej biżuterii? Pasja ta nie tylko pozwala na relaks w kreatywny sposób, ale również sprawia, że tworzymy coś oryginalnego.

Dekoracje do domu

Autor: home&you
Źródło: home&you

Sztuka ta jest o tyle ciekawa, gdyż tak naprawdę nie ma materiału, którego nie można by było ozdobić właśnie z pomocą Pudełko decoupage – możemy zdobić dosłownie wszystko – od drewna po szkło czy ceramikę, jednak przed zabraniem się do pracy, należy zapoznać się z regułami jakimi rządzi się ta technika. Z pewnością najpopularniejszym tworzywem jest drewno, ponieważ jest ono stosunkowo prostym materiałem do zdobienia, chusteczki z wzorami szybko do niego przylegają i szybko mamy oryginalny mebel. Jeżeli pragniemy spróbować swoich sił, a nie wiemy jak się za to zabrać, wystarczy, że poczytamy odrobinę o danej technice w intrnecie, lub też udamy się na profesjonalny kurs, na którym profesjonaliści nauczą nas jak ozdabia się rzeczy za pomocą decoupage. Istnieje także wiele sklepów w których możemy kupić materiały potrzebne do tworzenia techniką decoupage. Wszystkie materiały znajdziemy także w Sieci|Internecie po wpisaniu frazy sklep decoupage, pokaże się nam mnóstwo sklepów internetowych, w których możemy zamówić podstawowe materiały.Ważną sprawą jest fakt, iż produkty te stają się rękodziełem, a dziś rękodzieło jest w cenie, ponieważ ludzie pragną inwestować w rzeczy z duszą.

Coraz więcej osób kupuje rzeczy zrobione ręcznie, gdyż ceni sobie pracę i duży wkład artystów, zwłaszcza, iż rzeczy zrobione ręcznie są zazwyczaj wyjątkowe.