Rola wody w sposobie odżywiania się człowieka, a zastosowanie jonizatora wody

Wszyscy wiemy, iż picie wody jest istotniejsze nawet od regularnego odżywiania się. Człowiek nie jedząc jest w stanie żyć więcej niż miesiąc, bez wody jedynie siedem. Równie istotne jest, jaką wodę pijemy, z tego powodu należy pomyśleć jak zaspokajamy nasze łaknienie.

selfie - meble

Autor: Comrade Foot
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie nie zwracamy znacznej uwagi na jakość wybieranej przez nas wody. Część z nas nabywa wodę butelkowaną w marketach, inni piją wodę lecącą w domowym kranie. Nie mamy wiedzy dietetyka oraz nie mamy obowiązku być świadomym, które związki mineralne musi mieć zdrowa woda pitna. Zwykle nie pamiętamy, że ciało człowieka zawiera 60% wody, a jej dopełnianie oraz utrzymywanie na odpowiednim poziomie jest bardzo istotne. Jej rola w naszym ciele jest nieoceniona, ponieważ pozwala zachowywać w zdrowiu oraz we właściwym funkcjonowaniu większość składowych organizmu, poczynając od stawów, przez układ krwionośny, po skórę.
W naszym kraju, rzadko się mówi o wodzie jonizowanej.

Ciekawi Cię ten materiał? Jeżeli tak, to namawiamy do kliknięcia tu. To ciekawe oryginalne źródło, które też z pewnością Cię zafascynuje!

W naturze występuje ona na obszarach topniejących lodowców. Ze względu na trudną do niej dostępność wymyślono sprzęt pomagający w jej wytworzeniu nie wychodząc z domu – jonizator wody. Woda alkaliczna ma multum korzystnych potwierdzonych wpływów na organizm człowieka, od neutralizacji kwasów w organizmie, przez przyspieszenie gojenia ran, po wyrównywanie balansu kwasowo-zasadowego. W niektórych krajach na wschodzie, jonizator (przenieś mnie do strony) wody jest stosowany jako urządzenie medyczne oraz jest używany w każdej placówce medycznej.
Profesjonalny jonizator wody jest urządzeniem, które możemy zamontować bez trudności w każdym mieszkaniu. Są zróżnicowane jego typy, osiągalne również na rynku polskim. Badania ochoczo popierają to rozwiązanie, wyliczając naprawdę wyczerpującą listę benefitów. Cała sztuczka jonizatora opiera się na zastosowaniu procesu elektrolizy, w wyniku którego woda rozrywana jest na osobne cząsteczki, a powstała z tego rozpadu woda jonizowana jest magazynowana w przygotowanym zbiorniku.

Jeżeli więc ciekawi nas właściwy tryb życia i odżywiania, a jednocześnie chcemy nie musieć ciągle zaopatrywać się w wodę w sklepie, powinniśmy zainwestować w to urządzenie. Wyniki używania wody jonizowanej nie są błyskawiczne, ale po przyzwyczajeniu organizmu i jego przeczyszczeniu następującym po dłuższym picu tej wody, wiele osób odnotowało znaczną poprawę funkcjonowania swojego ciała.