Rodzinny salon – jakiego rodzajujakiego typu krzesła wybrać Zobacz!

Gdy kuchnia została już wykończona i w części salonowej zagościł stół, wtedy przychodzi pora na wybór krzeseł. To krzesła ostatecznie zdecydują o komforcie spożywania posiłków i nadadzą wyjątkowego charakteru całemu otoczeniu.

Krzesła tapicerowane w stylu barokowym

Autor: ▓▒░ TORLEY ░▒▓
Źródło: http://www.flickr.com

Kupując krzesła do salonu pamiętajmy o komforcie. Najbardziej wygodne na pewno będą krzesła tapicerowane. Przyjemnie miękkie siedzisko pozwala na kilkugodzinne ucztowanie. Ponadto, wybierając fotele tapicerowane producent trzeba je dopasować do całego wnętrza, a równocześnie zadbać o oryginalny styl. Wykończenie z miękkiego materiału może mieć intensywny kolor bądź ciekawy wzór, wybór obić jest na prawdę spory. Jeśli jednak w ofertach producentów nie odszukamy obicia doskonale wpisującego się w nasz gust, wówczas warto rozejrzeć się za modelami wykonanymi z drewna, przeznaczonymi do renowacji. Stare meble po metamorfozie mogą być najbardziej znaczącym atutem strefy salonowej. Jeszcze bardziej zaskakujący efekt osiągniemy stawiając na różnorodne obicia - wybierając chociażby dwa krzesła z tapicerką w pepitką oraz cztery gładkie w kolorze szarym. Sposobów łączenia wzorów jest bez liku. Nie trzeba poddawać się schematom!

Decydując się na wyposażenie tapicerowane, warto również zwrócić uwagę na krzesła z podłokietnikami, które zapewnią jeszcze większy komfort mieszkańcom oraz naszym gościom. Podłokietniki mogą być wykonane z drewna, jak reszta konstrukcji krzesła - meblowy.net.pl/lozko-dzieciece-w-doskonalej-cenie-na-rynku/ -, albo posiadać obicie. W drugim przypadku wybierając antyki lub modne aktualnie meble z czasów PRL-u, powinniśmy sprawdzić czy podłokietniki są stabilne.

Trzeba także pamiętać, że krzesła z podłokietnikami zajmą trochę więcej miejsca, a więc wcześniej trzeba sprawdzić czy wielkość stołu będzie właściwa, aby zagwarantować wygodę. Osoba zasiadająca przy stole potrzebuje minimum 60 cm wzdłuż blatu. Co więcej, ilość krzeseł może zależeć od rozmieszczenia nóg stołu. Nikt nie chce podkurczać nóg w trakcie posiłku, z tego powodu jeśli mamy dużą rodzinę bądź chcemy pomieścić większą liczbę gości, warto wcześniej pomyśleć o zakupie stołu na jednej nodze, przy którym zmieści się wiele krzeseł.