Pastelowe kolory – dlaczego powinny mieć miejsce w otoczeniu maluszka?

Pastelowe kolory kojarzące się z wiosenną rześkością, zimowym orzeźwieniem oraz bajkowym klimatem rodem z marzeń sennych zachwycają swoim niepowszednim, dyskretnym urokiem. Korzystny wpływ miłych w odbierze odcieni na nastrój człowieka dostrzegany jest od wieków. Łagodne, harmonijnie komponujące się z innymi kolorami tony - obok walorów estetycznych - charakteryzuje kojące działanie na ludzką psychikę. Te właściwości pasteli w dużej mierze zdecydowały o ich popularności w obszarze aranżowania wnętrz projektowanych z myślą o najmłodszych.

Wystrój wnętrz

Autor: FewChairs
Źródło: FewChairs

Na pytanie które barwy najlepiej łączą się z charakterem dziecięcego wnętrza - nowoczesne projektowanie wnętrz -, najczęściej bez namysłu odpowiemy: pastele. Nie bez przyczyny - te subtelne tony, przepełnione optymizmem, gwarantujące atmosferę spokoju oraz odpoczynku, wprowadzają do wnętrza barwny akcent, a jednocześnie nie dostarczają maluszkowi nadmiaru bodźców, mogących zbytnio pobudzać i sprawiać problemy z zasypianiem. Jasne, delikatne barwy, obecne w otoczeniu pociechy, kształtują jej emocjonalność, z tego powodu warto zadbać by pojawiły się one nie tylko w postaci farb, tapet, czy umeblowania, ale także barw, w jakich utrzymane są akcesoria i dekoracje. Do tego celu świetnie nadają się na przykład poduszki ozdobne oraz wieszaki drewniane.

Lilia, ciepły beż, pudrowy róż, błękit, brzoskwinia (szczegóły tu: http://projektoskop.com/24-ciecie-brzoskwini) - to konieczne kolory z bogatej palety odcieni, jakich nie sposób pominąć w trakcie urządzania królestwa naszej pociechy. Któż z rodziców może oprzeć się urokowi tej stylistyki oraz nie ulec przyjemności zaaranżowania w jej duchu wnętrza, które ma użytkować maluszek? Zwłaszcza, że istnieje spora ilość sposobów aby wprowadzić pastele we wnętrza. Producenci dekoracji do dziecięcych sypialni zapewniają różnorodną gamę rozwiązań. Mogą to być nie tylko nadmienione poduszki ozdobne i wieszaki drewniane, ale także tasiemki, ramki, obrazki.

Znakomitym sposobem na spersonalizowanie charakteru wnętrza będą pastelowe literki ułożone w imię pociechy. Te mogą być zrobione z naturalnego drewna lub mieć formę małych, miękkich poduszeczek.