Ogród marzeń, czyli jak go stworzyć z pomocą różnych ozdób

Ogród dla mnóstwa ludzi to nie wyłącznie miejsce, gdzie rosną kwiatki oraz krzewy. Prawdziwi miłośnicy ogrodu są w stanie spędzać tam wiele czasu. Nic dziwnego, że pragną swój zakątek zamienić w prawdziwy raj za pomocą specjalnych figur.

krasnal ogrodowy

Autor: August Axel
Źródło: http://www.flickr.com

Standardowe figury ogrodowe to krasnale. Pierwsze takie figury przypuszczalnie pojawiały się już w XVIII stuleciu, w niemieckich rezydencjach, których właścicielami byli posiadacze warsztatów. Pierwsze należące do zakresu garden figures krasnale stylizowane były na górników – posiadały długą brodę i spiczastą czapeczkę. Z biegiem czasu design ogrodowych krasnali zmienił się. Stało się to m.in. za sprawą baśni braci Grimm. Również w produkcjach Disneya niezwykle często występowały krasnale, posiadały one różnobarwne stroje, niektóre nie miały brody albo zwyczajnie były dziećmi. Od tej pory figury krasnali stały się bardziej przyjemne, dlatego dzisiaj każdy fan tych drobnych postaci może znaleźć właściwy model dla swojego ogrodu.
Szlachetne figury ogrodowe to zdecydowanie białe, betonowe fontanny. Wydająca dźwięki woda sprawia, że zwykły ogródek przemienia się w niesamowity ogród, przykładowo nieopodal zamku. Ogrodowe fontanny mogą być rzeczywiście piękne – ważne, aby stworzone były z wysokiej jakości materiałów. Wybór jest bardzo duży, dzisiejsze fontanny to wiele kształtów (studnie, kaskady, ścienne figury ogrodowe) jak również rodzajów. Sklepy specjalizujące się w handlu ogrodowych wodotrysków posiadają w swojej ofercie standardowe, klasyczne wzory, jak i przeróżne misy ozdobione figurkami nimf albo młodych kobiet. Takie figury ogrodowe są świetną dekoracją ogrodu, a wydawany przez nie dźwięk wody może relaksować.
Jednakże garden figures to nie wyłącznie postacie krasnoludków i rusałek. To także figurki osób świętych.

Zachęcamy Cię do przeczytania nowego wpisu na podobny temat - w nim wyszukasz ekstra wiadomości. Więc idź do serwisu producent ogrodzeń panelowych i ciesz się tym.

W naszym kraju bardzo znane jest stawianie w ogrodach figurek przypominających Jezusa bądź też Matkę Bożą. Niegdyś tego typu figury przekazywały treść Pisma Świętego tym, którzy nie umieli czytać. W dzisiejszych czasach to tylko możliwość na pokazanie kultu Boga oraz wszystkich świętych.

Odpowiada Ci ten artykuł? Jeżeli chcesz uzyskać większą ilość danych, odszukaj www, które zawiera równie interesujące dane.

Ogrodowe figurki to nie jest tylko sposób na ozdobienie swojego ogródka. To także możliwość wyrażenia siebie, swojego gustu. Poprzez ogrodowe figury możemy uatrakcyjnić sobie czas spędzany na świeżym powietrzu.