Nowoczesne wnętrza są zimne, minimalistyczne i jasne

Jeżeli dobrze przypatrzymy się współczesnym wnętrzom z pewnością dostrzeżemy konkretne cechy, które w tego typu pomieszczeniach dominują, nawet bez konkretnej wiedzy na temat aktualnie panującej mody jeśli chodzi o aranżację wnętrz.

dekoracje - krajobraz

Autor: Jarosław Pocztarski
Źródło: http://www.flickr.com
rzut - mieszkania

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno da się zauważyć swoistą geometrię i poniekąd również surowość takich wnętrz. Wiąże się to w praktyce z zastosowaniem prostych form i konstrukcji. Niezależnie więc czy będzie to umywalka w łazience czy fotel w pokoju – w nowoczesnych wnętrzach dominują geometryczne kształty, dzięki jakim można odpowiednio modelować przestrzeń. Weźmy za przykład taki produkt, jakim jest bateria paffoni, czy jeszcze lepiej – kabina kwadratowa w łazience. Ma ona równe wymiary, co sprawia, że z dokładnością do centymetra można rozplanować jej rozmieszczenie w łazience. Oprócz tego cechuje ją atrakcyjny design – klasyczny, ale jednocześnie wykonany z zadbaniem o szczegóły.https://apteczka-madrali.pl/93-bariatria bariatria dietaPodstawą jest również wykorzystanie wysokiej jakości materiałów do wyprodukowania tego rodzaju elementów, dzięki czemu kabina okazuje się niezawodnym i nieodłącznym elementem łazienki.

Oprócz regularnych, czy geometrycznych kształtów we współczesnych wnętrzach da się także wyróżnić charakterystyczne cechy jeżeli chodzi o kolorystykę takich pomieszczeń. Prawdą jest stwierdzenie, że podstawowym kolorem jest rzecz jasna biały i wszelkie jego odcienie, ale modne są także inne „zimne” odcienie, jak na przykład szary, żółty, czy też niebieski. Rozpowszechnionym trendem, jaki da się zauważyć jest zestawianie ze sobą kontrastujących kolorów, które mają podkreślić czy to poszczególne meble, czy konkretne strefy pomieszczenia. Stąd też chociażby w kuchni, gdzie najważniejszym kolorem jest biały mogą być postawione żółte krzesła, które zachęcają do wizyty przy stole, a z kolei w salonie, w którym królują różnego typu odcienie szarego, może centralnie być ustawiona niebieska czy też czerwona kanapa, która zachęca do wypoczynku.

We współczesnych wnętrzach bardzo często występuje również minimalizm. Innymi słowy właściciele takich pomieszczeń ograniczają się wyłącznie do podstawowych mebli czy elementów ozdobnych, pozostawiając wiele wolnej przestrzeni i miejsca, bez różnego rodzaju detali.