Nowoczesne materace domowe znajdują się na wyposażeniu rozmaitych domów jednorodzinnych i tzw. bliźniaków

Mając materac można odpowiednio zareagować w momencie awarii jednego z łóżek lub z chwilą, gdy do domu zjechała większa grupa gości. Materace domowe mogą również służyć osobom, posiadającym duże problemy z kręgosłupem przez co muszą spać na odpowiednim podłożu. Dla nich najkorzystniejsze mogą być materace piankowe.
Tego typu materace bardzo dobrze dostosowują się do wagi osoby, która na nich leży i potrafią być bardzo wygodne. Wystarczy wybrać w sklepie materac o pożądanej twardości i wielkości, aby osoba chorująca na kręgosłup mogła rankiem wstawać wyspana, bez bólu.

dom - akt

Autor: Tobias Scheck
Źródło: http://www.flickr.com

Tym sposobem materace piankowe są wsparciem dla standardowego procesu leczenia. Trzeba bowiem mieć na względzie, że jeśli chodzi o kręgosłup trzeba wykonywać systematycznie ćwiczenia fizyczne oraz chodzić na rehabilitację, a także brać odpowiednie lekarstwa.

dom - migawka

Autor: Tobias Scheck
Źródło: http://www.flickr.com

Opisywane materace piankowe mogą także pomagać osobom, które całymi dniami siedzą przed komputerem i dlatego mają problemy z szyją. Dobre jej ułożenie może pozwolić się zrelaksować. Minimalny nacisk na głowę może również pomóc osobom cierpiącym na ból głowy.

fotogram - dom

Autor: Tobias Scheck
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnio popularne i tak samo komfortowe, są materace lateksowe. Posiadanie w domu tego rodzaju materacy umożliwia znalezienie miejsca do spania dla osób odwiedzających rodzinne strony. Komfortowe materace lateksowe mogą być rozkładane w rozmaitych pokojach oraz w kuchni. Dobre ogrzewanie domowe (jonizator do wody e-sklep) powoduje, że na takich materacach można spać także w okresach zimowych, a nie tylko letnich.

Z kolei posiadanie takich materacy w lecie umożliwia spędzanie nocy na balkonach, jak również na spanie na przydomowym trawniku. Dzięki temu dzieci mogą bawić się na zewnątrz, a także spędzać na świeżym powietrzu ciepłe noce. Jest to dobrą okazją do odbywania długogodzinnych rozmów oraz zajmowania się prowadzeniem rywalizacji w przeróżnych grach planszowych. Może to stanowić dla nich również sposób na przygotowanie się do zajęć lekcyjnych. Już podczas uczęszczania do szkoły materace lateksowe mogą być przez dzieci brane na wycieczki i biwaki. Bardzo dobrym rozwiązaniem są wówczas materace składane, jakie bez problemu można złożyć i przenieść.