Nawilżacz i oczyszczacz powietrza – ważne urządzenia pomagające zwalczyć mnóstwo dolegliwości obecnych czasów

Jakość powietrza, jakim oddychamy jest niezmiernie istotna. W szczególności tego w mieszkaniu. Suche powietrze, wypełnione pyłkami oraz innymi cząsteczkami może źle wpływać na nasze zdrowie, nie wyłączając z tego zdrowia naszych dzieci ani domowych pupili.

dzieci - powiększenie

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
wizerunek - dzieci

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Alergie stały się kolejną chorobą naszej cywilizacji. Dotyczą one nie tylko człowieka, ale z roku na rok częściej także inne ssaki, nie tylko domowe ale także hodowlane. Biorąc pod uwagę ten spory problem, każdy z nas powinien spróbować polepszać jakość powietrza (http://www.zdrowie-dom.pl/43-oczyszczacze) w swoim domowym otoczeniu. Bardzo dobrym sposobem jest oczyszczacz powietrza. To ustrojstwo oczyści powietrze w naszym mieszkaniu przy pomocy różnych mechanizmów oraz procesów filtracyjnych. Zależnie od firmy albo ceny, można kupić oczyszczacz prostszy, z mniejszą liczbą filtrów oczyszczających albo złożony, który stosuje równocześnie różnorodne systemy. Oczyszczacz powietrza zasysa powietrze pełne alergenów, niemiłych zapaszków, wirusów, zalążków grzyba oraz wielu innych nieczystości. Następnie, z wykorzystaniem różnorodnych mechanizmów, filtrów oczyszczających i procesów (na przykład utleniania) wytłacza na powrót powietrze oczyszczone i wolne od wszelkich pyłków. Stosując taki oczyszczacz powietrza, z łatwością zlikwidujemy wiele dolegliwości wiążących się z wdychaniem nieczystego powietrza.
Kolejnym istotnym sprzętem, w który powinniśmy się wyekwipować jest nawilżacz powietrza. Jest w szczególności przydatny w sezonie jesienno-zmiowym. Uruchamianie grzejników oraz codzienne wykorzystanie różnych urządzeń elektrycznych, znacząco wysusza powietrze. Powoduje wiele dolegliwości zdrowotnych, począwszy od obniżenia odporności organizmu, przez uczucie suchości w ustach oraz śluzówkach, po cierpienie na chroniczny kaszel i migreny.

Czy podnoszona tu sprawa jest według Ciebie zajmująca? Jeżeli tak, to dodatkowe artykuły zobacz w serwisie, który znajdziesz tu. One także Cię zaabsorbują.

Nawilżacz powietrza dodaje powietrzu pożądanej wartości nawilgotnienia, dzięki czemu natychmiast czujemy się znacznie lepiej. Tak ja oczyszczaczy, istnieje wiele zróżnicowanych nawilżaczy powietrza do nabycia. Można wybrać te najtańsze, z ceramiki lub plastikowe pojemniczki wieszane na grzejnikach. Wypełnione wodą, parują i podnoszą wilgotność powietrza. Ten sposób niefortunnie działa tylko na bardzo małej powierzchni. Możemy wciąż zaopatrzyć się w zaawansowane, ewaporacyjne lub ultradźwiękowe nawilżacze, lub wykorzystujące całkiem inne technologie. Wybór jest bardzo duży i możemy kupić ten, który najbardziej pasuje do naszych potrzeb oraz będzie właściwy do naszego lokalu.

Nie zapominajmy jednak, że wszystko trzeba czynić z umiarem. Całkowite unikanie kontaktu z alergenami, może pogorszyć dolegliwości alergiczne, gdy znajdziemy się poza mieszkaniem. Zbyt wysoka wilgotność powietrza, również jest niedobra, z tego powodu niektórzy muszą inwestować w osuszacze powietrza, żeby nie tworzyć w mieszkaniu środowiska idealnego do rozwoju grzyba.