Nawilżacz i oczyszczacz powietrza – ważne urządzenia pomagające zwalczyć mnóstwo dolegliwości obecnych czasów

Jakość powietrza, jakim oddychamy jest niezmiernie istotna. W szczególności tego w mieszkaniu. Suche powietrze, wypełnione pyłkami oraz innymi cząsteczkami może źle wpływać na nasze zdrowie, nie wyłączając z tego zdrowia naszych dzieci ani domowych pupili.

dzieci - powiększenie
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
wizerunek - dzieci
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Alergie stały się kolejną chorobą naszej cywilizacji. Dotyczą one nie tylko człowieka, ale z roku na rok częściej także inne ssaki, nie tylko domowe ale także hodowlane. Biorąc pod uwagę ten spory problem, każdy z nas powinien spróbować polepszać jakość powietrza (http://www.zdrowie-dom.pl/43-oczyszczacze) w swoim domowym otoczeniu. Bardzo dobrym sposobem jest oczyszczacz powietrza. To ustrojstwo oczyści powietrze w naszym mieszkaniu przy pomocy różnych mechanizmów oraz procesów filtracyjnych. Zależnie od firmy albo ceny, można kupić oczyszczacz prostszy, z mniejszą liczbą filtrów oczyszczających albo złożony, który stosuje równocześnie różnorodne systemy. Oczyszczacz powietrza (www.www.medycynanaturalna.pl/k,4,6-jonizatory_powietrza,1) zasysa powietrze pełne alergenów, niemiłych zapaszków, wirusów, zalążków grzyba oraz wielu innych nieczystości. Następnie, z wykorzystaniem różnorodnych mechanizmów, filtrów oczyszczających i procesów (na przykład utleniania) wytłacza na powrót powietrze oczyszczone i wolne od wszelkich pyłków. Stosując taki oczyszczacz powietrza, z łatwością zlikwidujemy wiele dolegliwości wiążących się z wdychaniem nieczystego powietrza.
Kolejnym istotnym sprzętem, w który powinniśmy się wyekwipować jest nawilżacz powietrza. Jest w szczególności przydatny w sezonie jesienno-zmiowym. Uruchamianie grzejników oraz codzienne wykorzystanie różnych urządzeń elektrycznych, znacząco wysusza powietrze. Powoduje wiele dolegliwości zdrowotnych, począwszy od obniżenia odporności organizmu, przez uczucie suchości w ustach oraz śluzówkach, po cierpienie na chroniczny kaszel i migreny. Nawilżacz powietrza dodaje powietrzu pożądanej wartości nawilgotnienia, dzięki czemu natychmiast czujemy się znacznie lepiej. Tak ja oczyszczaczy, istnieje wiele zróżnicowanych nawilżaczy powietrza do nabycia. Można wybrać te najtańsze, z ceramiki lub plastikowe pojemniczki wieszane na grzejnikach. Wypełnione wodą, parują i podnoszą wilgotność powietrza. Ten sposób niefortunnie działa tylko na bardzo małej powierzchni. Możemy wciąż zaopatrzyć się w zaawansowane, ewaporacyjne lub ultradźwiękowe nawilżacze, lub wykorzystujące całkiem inne technologie. Wybór jest bardzo duży i możemy kupić ten, który najbardziej pasuje do naszych potrzeb oraz będzie właściwy do naszego lokalu.

Nie zapominajmy jednak, że wszystko trzeba czynić z umiarem. Całkowite unikanie kontaktu z alergenami, może pogorszyć dolegliwości alergiczne, gdy znajdziemy się poza mieszkaniem. Zbyt wysoka wilgotność powietrza, również jest niedobra, z tego powodu niektórzy muszą inwestować w osuszacze powietrza, żeby nie tworzyć w mieszkaniu środowiska idealnego do rozwoju grzyba.