Najlepsze oświetlenie magazynów i obiektów przemysłowych

Składy zazwyczaj nie mają dostępu do światła dziennego, a jeśli tak, to na ogół jest ono niesłychanie nieduże. Sztuczne oświetlenie magazynów jest więc konieczne, magazyny, jak plus inne obiekty fabryczne wymagają odpowiedniego oświetlenia, które jest określane przez pewne recepty.

malowidło - LED

Autor: mike
Źródło: http://www.flickr.com

Stosownym oświetleniem magazynowym będzie choć 300 lx, dzięki czemu bez większego wysiłku przeczytamy etykiety (etykiety samoprzylepne) bądź napisy na pudełkach, paletach czy towarach. Na obszarze wjazdów do składów, oświetlenie powinno być trochę większe, ze względu na stwierdzone wymagania, które dotyczą oświetlenia obszarów komunikacyjnych. Na oświetlenie magazynu znakomicie nadają się lampy LED czy też oprawy wykładowcze. Oświetlenie ledowe użytkowane jest aktualnie w większości składów ze względu na liczne pozytywy. W sklepach odszukamy mnóstwo rodzajów oświetlenia ledowego, jakie idealnie będzie nadawać się na oświetlenie magazynów oraz budynków przemysłowych.

LEDowe oświetlenie przemysłowe świetnie wpłynie także na zmniejszenia opłat za prąd. Oświetlenie ledowe jest także odporne na wstrząsy oraz uderzenia, tedy jest znacznie trwalsze od typowego oświetlenia. Oświetlenie przemysłowe ledowe jest także dużo bardziej efektowne od oświetlenia tradycyjnego, mało tego diody wolno łatwo rozjaśniać oraz przyciemniać. W sklepach odnajdziemy też różne kolory oświetlenia ledowego, co daje nam sporo więcej możliwości oświetleniowych.

Na oświetleniu magazynów i obiektów przemysłowych niewątpliwie nie należałoby oszczędzać. Wskazane jest dobierać jak najlepsze oświetlenie, które znakomicie sprawdzi się w różnorodnego typu obiektach przemysłowych oraz spowoduje, iż praca będzie sporo łatwiejsza, przyjemniejsza, a także bezpieczniejsza. Pamiętajmy również o zapoznaniu się z aktualnymi normami oraz przepisami dotyczącymi oświetlenia magazynów.