Oświetlenie w pokoju dziecka

Pokoje dziecięce to przestrzeń ważna szczególne - ich oaza, w której mogą skryć się przed całym światem, poświęcić czas na pasje i czuć się naprawdę bezpiecznie. Istotne jest, aby była to przestrzeń przyjazna i estetyczna - taka, do której dzieci będą z uśmiechem na twarzy wracały. Przy projektowaniu pokoju dziecięcego zasadniczą kwestią okazuje się to, aby meble dla dzieci były odpowiednio wygodne. Inaczej mówiąc muszą być one z wielką dokładnością dopasowane do ich potrzeb potrzeb oraz upodobań.

lampy

Autor: David Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

Pokój naszej pociechy to miejsce harców, zdobywania wiedzy, odpoczynku, snu, spotkań z kolegami. Z tego powodu najważniejsze jest oświetlenie górne. Dobrym rozwiązaniem może być centralnie zamontowana lampa sufitowa lub srebro hurt system halogenów na szynie. Powinno oświetlać każdy kąt w pokoju i być równomiernie rozproszone. Lampy dla dzieci są efektowne , do tego łatwo dostępne (np. w sieci), toteż bez trudu dobierzemy model lampy do wystroju pokoju. Ale tylko jedno, choćby mocne światło nie wystarczy. Urządzając pokój dziecięcy należy z rozwagą wybrać rodzaje oświetlenia oraz miejsce zamontowania lamp, małych lampek stojących i biurkowych. Światło w pokoju dziecinnym, przydatne w czasie zabawy, wzmocnijmy niewielkimi punktowymi lampkami i kinkietami.

Pokój dziecka wymaga doświetlenia także w miejscu do nauki i kąciku do rysowania. Zabawna lampka przyda się też w miejscu spania - ułatwi wieczorne zasypianie, czy czytanie na dobranoc. Zostaniemy najlepszymi rodzicami na świecie gdy nie zapomnimy o oświetleniu dekoracyjnym. Takie oświetlenie pokoju dziecięcego tworzy przyjemny i wesoły nastrój. Małe księżniczki słodko zasną w swych dziecięcych łóżeczkach, jeżeli w ich pokoju zawiśnie lampa niczym w krainie baśni tysiąca i jednej nocy. Lampy orientalne wprowadzą niezwykły, bajkowy i tajemniczy klimat w pokoju naszej księżniczki - polecana oferta e-sklepu. Oświetlenie przyda się również małym miłośnikom akwarystki – świetlówki led zamontowane w akwarium wspaniale podkreślą urodę rybek.

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Dzięki oświetleniu dzieci nie tylko czują się, ale po prostu są bardziej bezpieczne. Nie zapominajmy tylko by sprawdzić czy lampy przeszły testy i są bezpieczne dla małych paluszków. Teraz już wszystko jasne...