Krasnale i pozostałe ogrodowe figury – jak dobrze je wybrać, żeby odpowiednio się prezentowały w ogrodzie.

Pośród wyposażenia ogrodowego nie można nie wymienić najróżniejszych figur i figurek. Tak naprawdę obecne są one w ogrodach od bardzo dawna, w dawnych czasach do ich zrobienia wynajmowano znanych artystów, a te jakie ocalały dzisiaj są bardzo cenionymi zabytkami.

ogród - płótno

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie ogrodowe figury produkuje się przeważnie przy pomocy gotowych form, chociaż oczywiście ich wykonaniem również się zajmują profesjonalne osoby. Wybór figur jest naprawdę duży, przez co można je dobierać do charakteru i stylu własnego ogrodu. Niestety jeśli chodzi o to wybieranie u części właścicieli bywa bardzo różnie, o czym na przykład będą świadczyć liczne stereotypy dotyczące figur ogrodowych. U wielu osób pierwszym skojarzeniem są barwne krasnale, postawione w jakimś przypadkowym miejscu. Figury takie jak werbefiguren nie tylko nie poprawiają wyglądu, ale powodują, że w wielu przypadkach wyglądał on będzie po prostu śmiesznie. Są osoby, którym się takie odpustowe rzeczy będą podobały, a są takie, które jednak gustować będą w zupełnie innych wzorach.

Wcześniej wspominane krasnale wykonywane są bardzo często z barwnego plastiku, który pomimo tego że jest trwały, to nie jest najlepszym materiałem do wytwarzania ozdób ogrodowych. Figury z niego wykonane wyglądają niestety trochę tandetnie i nie bardzo będą się komponować z drewnem czy bujną roślinnością. Znacznie lepsze będą do tego celu naturalne surowce, takie jak kamień, gips czy glina, one zdecydowanie lepiej będą wyglądać wśród ogrodowej zieleni. Nawet wcześniej opisywane krasnale mogą naprawdę ciekawie się prezentować, jeśli wykona się je z kamienia zamiast plastiku nie najlepszej jakości.

A że cieszą się one niezmiennie ogromnym zainteresowaniem, to należy kupować takie, które nie będą szpecić, ale faktycznie coś ogrodowi mogą dać. Werbefiguren oferowane są w dużej ilości rozmiarów, przez co także będą spore możliwości do tego, żeby je w jakiś ciekawy sposób zaaranżować.

Jeśli omawiany tu artykuł wciągnął Cię i masz ochotę na więcej, to zapewne spodoba Ci się link do witryny tabliczki anodowane, gdzie jest dużo wątków.

Jeśli wybierze się naprawdę ładne i oryginalne figury, to z pewnością będą one bardzo ciekawie prezentować się w każdym ogrodzie.