Kompozytowa deska to dobre wyjście dla właściciela domu jednorodzinnego.

Posiadanie domu jest marzeniem niemal wszystkich dorosłych osób. Dużą rolę w tych marzeniach naturalnie odgrywa możliwość wypoczywania we własnym ogrodzie lub na tarasie. Jednak, by móc całkowicie cieszyć się swoją działką lub większym balkonem trzeba zatroszczyć się o ich odpowiednie urządzenie. W przypadku wykańczania tarasu kluczową posadzki.

Taras

Autor: LIBET
Źródło: LIBET

Czym jest deska kompozytowa i jakie są jej najważniejsze cechy?
Ciekawostką w branży budowlanej jest deska kompozytowa, czyli innowacyjna mieszanka mączki drzewnej lub włókien drzewnych z jednym z odpornych tworzyw sztucznych. Zawartość składnika pochodzenia naturalnego w tego rodzaju produkcie wynosi najczęściej około 50%. Deska kompozytowa posiada najistotniejsze właściwości obu swoich elementów składowych. Jej powierzchnia z wyglądu przypomina drewniane panele, ale dzięki zastosowaniu PCW jest dużo trwalsza i odporna na działanie niekorzystnych warunków pogodowych, takich jak ulewy, niskie temperatury, palące słońce czy wilgoć. W związku z tym deska kompozytowa doskonale się jako deska na taras, ponieważ nie pleśnieje, nie butwieje i nie pęka. Do długiej listy walorów tego produktu dodać należy również informację, iż stare deski kompozytowe można poddać procesowi recyklingu.

Jak przebiega montaż desek kompozytowych i ich późniejsza pielęgnacja?
Montaż tego rodzaju podłogi jest prosty i szybki. Deski nie wymagają żadnej się je od razu na wylewce betonowej, dlatego warto zatroszczyć się o to, aby była idealnie gładka. Do własnoręcznego położenia posadzki z kompozytu potrzebujemy jeszcze legarów, łączników oraz listew maskujących, które zabezpieczą komory desek przed kurzem lub owadami.

Późniejsza pielęgnacja tarasu wyłożonego deskami kompozytowymi z pewnością uraduje każdego miłośnika oszczędności czasu i prostych rozwiązań.

Jeśli opisywany tekst jest dla Ciebie wartościowy, nie czekaj i zobacz szczegóły tutaj smartbox - zobaczysz jeszcze bardziej szczegółowe informacje.

Podłogę wystarczy tylko oczyścić mechanicznie. Nie potrzebne są do tego żadne drogie detergenty. Desek kompozytowych nie trzeba również lakierować ani impregnować. Deska kompozytowa doskonale współgra z ideą tarasu, czyli miejsca przeznaczonego na prawdziwy wypoczynek. Jej zamontowanie pozwoli nam cieszyć się tą oazą relaksu bez konieczności przeprowadzania ciągłych napraw czy prac konserwatorskich.