Kilka przydatnych informacji na temat wybierania jak najlepszego łóżka do dziecięcego pokoju.

Łóżko to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia zarówno w sypialni jak i dziecięcych pokojów. W przypadku dzieci, zwłaszcza najmłodszych, niezwykle ważne jest między innymi bezpieczeństwo, z tego też powodu dziecięce łóżka trzeba odpowiednio wybierać.

obrazek - dzieci

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiały, z jakiego całość zostanie zrobiona. Bardzo dobrze będzie się w tym przypadku sprawdzać zwykłe drewno, należy jednak sprawdzić, czy poszczególne elementy nie będą miały żadnych ostrych krawędzi czy wystających kantów, które stanowić mogą duże niebezpieczeństwo dla przebywających tam maluchów. To w sumie będzie też dotyczyć innych materiałów, przykładowo stali, jaka również jest chętnie stosowana do produkcji takich mebli. Dowiedzieć się także trzeba, jakiego rodzaju farbami i lakierami są pomalowane łóżka (witryna internetowa) dla dzieci, jakie będzie się chciało zakupić. Nie powinny one zawierać żadnych niebezpiecznych dla zdrowia substancji, najlepiej jeśli użyto ekologiczne składniki, posiadające dodatkowo odpowiednie atesty i certyfikaty.

Następną ważną rzeczą przy wyborze łóżka (więcej na stronie) dziecięcego są jego wymiary. Przez pierwszy okres życia zwykle maluch będzie miał nawet trzy łóżka na wymiaro różnej wielkości, choć trafią się rodzice, którzy od razu kupują pełnowymiarowe i mają na długie lata spokój ze zmianami. Jednak przeważnie niemowlaki spędzają czas w łóżeczkach z drabinkami, najlepiej jeżeli posiadały one opcję wyciągania, kiedy dziecko stanie się większe i zacznie samodzielnie poruszać się po świecie. Później można albo kupić trochę większe, na kolejne parę lat, albo całkiem duże, które posłuży także piętnastolatkowi. Rodzaj i kształt takiego łóżka w dużym stopniu zależeć będzie od układu pomieszczenia, do jakiego będzie się je wstawiać. Jeżeli będzie wystarczająco dużo miejsca, to zakupić można normalne łóżko stojące na podłodze, jeżeli jednak tego miejsca brakuje, to można pomyśleć o innym rozwiązaniu.

W takiej sytuacji bardzo dobrze będą się na przykład sprawdzać łóżka na wymiar, dostosowane swoimi wymiarami do kształtu pokoju, interesującą możliwością mogą także być łóżka piętrowe.