Jeżeli w pobliskim czasie zamierzasz nabyć pewne zwierzę udomowione – warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do przyjęcia nowego lokatora i członka rodziny.

Obecnie - nabywanie zwierzaka domowego stało się normalnością, a centra zoologii cieszą się sporą popularnością. Zwierzętom poświęca się wiele zaangażowania, zarówno w systemach medialnych, jak i realnym życiu. Tworzy się specjalne kanały edukacyjne i rozrywkowe, budujemy schroniska, otwieramy fundacje i wolontariaty. Wiele pracy wkłada się również na walkę przeciwko zbrodni stosowanej na wszelkich organizmach żywych. Posiadanie zwierzaka w domostwie stało się nie wyłącznie rozrywką, lecz postacią adopcji, pomocy, wsparcia do krajowej zoologii.

Pies

Autor: Christopher "Rice"
Źródło: http://www.flickr.com

Warto na samym początku zdawać sobie sprawę, iż wychowywanie jakiegokolwiek zwierzaka w gospodarstwie domowym, związane jest z pewnym zobowiązaniem. Psy, koty, albo nawet akwariowa rybka winna być potraktowana , jak kolejny członek rodziny , a tym samym mieszkaniec pomieszczeń domowych. Trzeba zatem - tak jak szykujemy się na pojawienie się małego dziecka - zadbać o odpowiednie udogodnienia dla milusińskiego.Najpowszechniejszym zwierzęciem udomowionym jest pies. To zwierzę bywa również bardziej udostępnione w polskim państwie i sprawi sporo radości.

W opisywanym na tej stronie tekście przeczytasz fascynujące treści, jednak upewnij się także, co znajdziesz w źródle (https://intrader.pl/). Bez wahania zwyczajnie go kliknij.

Jeśli zamierzasz w najbliższym czasie sprowadzić do domu psa - winno się zaopatrywać w kilka niezbędnych elementów. Zależnie, czy będzie to noworodek, czy piesek ze schroniska - trzeba kupić, bądź wypożyczyć legowisko dla szczeniaka, lub legowisko dla dużego psa - legowisko winniśmy sprzątać chociaż raz w tygodniu, aby uprzątnąć je z brudu i sierści. Oprócz tego, nie należy nie pamiętać o praniu minimalnie raz na miesiąc, lub częściej, jeśli zajdzie potrzeba wyczyszczenia go po jednym ze wspólnych wilgotnych spacerów. Po wypraniu legowiska, trzeba zaczekać aż w pełni wyschnie, ażeby nie narażać psa na schorzenia stawów.

Kiedy już zdecydujemy, jakiego konkretnie psa weźmiemy do domu, musimy wyposażyć się w niezbędny asortyment. Co najważniejsze, trzeba przygotować zwierzęciu miejsce wypoczynku. Oczywiście legowisko dla szczeniaka może być niewielkie, i będzie ono czymś przejściowym, z czego pies wyrośnie. Kilkunastotygodniowy psiak, rasy np. owczarek niemiecki kilkukrotnie różni się rozmiarem od dorosłego już psa. W kwestii tego typu ras zdecydowanie musimy pamiętać, iż w przyszłości będziemy musieli kupić legowisko dla psa xxl (użyteczna treść). Podobnie sytuacja wygląda z miskami, szczeniakowi wystarczą niewielkie talerzyki, podczas gdy dorosłe psy, szczególnie dużych ras, będą wymagały obszerniejszych pojemników. Naturalnie warto pamiętać o akcesoriach takich jak obroża, smycz i kaganiec dla dorosłego psa. Będą one szczególnie przydatne nie tylko na spacerach, ale także np. na wizycie u weterynarza.

Jeśli rozważymy wszystkie opisane powyżej kwestie, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż będziemy wystarczająco przygotowani na przyjęcie do domu nowego mieszkańca – psa. Oczywiście nawet najbardziej szczegółowe instrukcje nie wystarczą, i dopiero realna obecność pupila w domu pokaże nam w praktyce, na czym polega pielęgnacja zwierzęcia. Bez wątpienia jednak, jeżeli tylko poświęcimy mu wystarczającą ilość uwagi, zostanie on naszym przyjacielem na wiele kolejnych lat!