Jeżeli w pobliskim czasie zamierzasz nabyć pewne zwierzę udomowione – warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do przyjęcia nowego lokatora i członka rodziny.

Teraz - posiadanie zwierzaka domowego zostało normalnością, a centra zoologii cieszą się dużą sławą. Zwierzętom ofiaruje się wiele uwagi, równocześnie w systemach medialnych, jak i realnym życiu. Kreuje się specjalistyczne kanały naukowe i rozrywkowe, budujemy schroniska, otwieramy fundacje i stowarzyszenia. Wiele energii wkłada się także na walkę przeciw zbrodni zastosowanej na wszelkich organizmach żywych. Posiadanie zwierzaka w domostwie zostało nie tylko rozrywką, lecz postacią adopcji, ratunku, wspierania dla krajowej fauny.

Pies

Autor: Christopher "Rice"
Źródło: http://www.flickr.com

Należy na starcie uświadomić sobie, że posiadanie jakiegokolwiek zwierzęcia w domu, związane jest z pewnym obowiązkiem. Pies, kot, czy nawet akwariowa rybka winna być potraktowana , jako nowy członek familii , a tak samo lokator pomieszczeń domowych. Należy zatem - tak jak szykujemy się na pojawienie się małego potomstwa - zatroszczyc się o odpowiednie udogodnienia dla milusińskiego.Najpowszechniejszym zwierzęciem domowym jest pies. Ten zwierz jest również bardziej udostępnione w Naszym państwie i sprawi najwięcej radości. Jeżeli planujesz w najbliższym okresie czasu przynieść do mieszkania psa - winno się zaopatrzyć w kilka niezbędnych gadgetów. W zależności, czy będzie to szczeniak, czy piesek ośrodka dla zwierząt - trzeba kupić, albo wypożyczyć legowisko dla szczeniaka, bądź legowisko dla dużego psa.

Zwierzak powinien posiadać własne miejsce, w którym poczuje się jedynym jego posiadaczem. Ponadto - powinno się zebrać kilka pieskich zabawek, przedmiotów, które uproszczą zintegrowanie się z psem, jak też nauczanie dobrych manier i domowych tradycji. Prócz tego, niezbędna jest profesjonalna smycz, a również akcesoria, podobne jak miska, poidło, woreczki na odchody, zwierzęca karma (zobacz: orijen karma) itp. Sporo z niezbędnych produktów mamy mozliwość pożyczać, albo kupować w punktach sprzedaży używanej. Powinno się zadbać o odpowiednie standardy dla własnego zwierzęcia domowego i starać się o jego komfort w otoczeniu i miejscu zamieszkania.