Jakie typy wejściowych drzwi wykorzystuje się najczęściej w domach i mieszkaniach.

Wejściowe drzwi pełnią bardzo ważną rolę w naszych domach i mieszkaniach, przede wszystkim chroniąc przed niepowołanymi gośćmi. Lecz też dobrze dopasowane nadać mogą budynkowi atrakcyjnego wyglądu i spowodować, że zacznie on stylowo wyglądać.

gerda drzwi

Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com

Można wręcz powiedzieć, że drzwi są wizytówką domu czy mieszkania, z tego też powodu należy ich wybór przemyśleć w odpowiedni sposób. To, jakie drzwi się wybierze w dużym stopniu zależeć będzie od charakteru obiektu, w którym będą zakładane. Przy mieszkaniach (polecam promocję na archicom mieszkania na sprzedaż wrocław) w wielorodzinnych budynkach przeważnie zakładane są pełne drzwi, bez żadnych okienek i szyb. Bierze się to z tego, że korytarzami mogą chodzić nieznajomi ludzie i nikt nie ma ochoty, aby mu patrzyli do środka. Za to w domach jednorodzinnych bardzo popularne są drzwi wejściowe mające różne przeszklenia. Dzięki nim nie tylko do wnętrza wpadać będzie sporo słonecznego światła, lecz również odpowiednio dobrane bardzo ładnie się prezentują. A że wybór ich jest bardzo duży, to bez problemów da się jakieś ciekawe znaleźć do swojego domu zobacz więcej.

Niezwykle ważną sprawą podczas wyboru drzwi zewnętrznych jest materiał, z którego się je wykonuje. Jeżeli będzie chodzić o drzwi mieszkaniowe, to nadal wielu właścicieli ze względu na koszty montuje drzwi wykonane ze specjalnych drewnianych płyt. Niestety oprócz niskiej ceny drzwi takie nie mają wiele zalet, ponieważ ani nie chronią dobrze przed hałasem, ani też nie zabezpieczają przed włamaniem. Dużo lepsze i bezpieczniejsze są antywłamaniowe drzwi gerda gdańsk. Zrobione są one z solidnej, grubej blachy, jaka bardzo dobrze zabezpiecza przed próbą włamania, a dodatkowo posiadają przeciwwyważeniowe bolce i atestowane zamki.

Nic także zarzucić nie można ich wyglądowi, gdyż są oklejone elegancką, drewnopodobną okleiną. Za to przy drzwiach do domów króluje klasyczne drewno i szkło. Tak naprawdę takie drzwi robi się z większości gatunków drzewa, ale najpopularniejsze są twarde, szlachetne gatunki, takie jak na przykład dąb czy buk.