Jakie rozwiązania stosuje się aktualnie przy projektowaniu przemysłowego oświetlenia.

Oświetlenie pełni bardzo istotną rolę zarówno w życiu domowym, jak i w czasie wykonywania obowiązków zawodowych. Przykładowo w najróżniejszych magazynach i halach, zwłaszcza jeśli będą tam pracować jakieś urządzenia, właściwa ilość światła ma ogromne znaczenie dla wydajności oraz bezpieczeństwa.

światło - wizerunek

Autor: ShawnHenning
Źródło: http://www.flickr.com/photos/shawnhenning/407364268/

Wiele tego typu budynków jest projektowanych tak, aby mogło do nich wpadać stosunkowo dużo słonecznego światła. Lecz wieczorami czy nawet w czasie pochmurnych dni zachodzi konieczność użycia światła sztucznego, z tego też powodu powinno się je wykonać w taki sposób, żeby oświetlenie hal sklep spełniało wszystkie obowiązujące normy. Jeszcze do niedawna bardzo często były stosowane typowe świetlówki, które jednak mają sporo wad. Przede wszystkim z powodu zawartej w nich rtęci są szkodliwe dla środowiska, a w przypadku przypadkowego rozbicia także dla pracujących osób. Dodatkowo nie mają zbyt dużej sprawności energetycznej, co w dużym stopniu będzie się przekładać na wysokość rachunków do płacenia.

Dlatego też podczas projektowania lub [alufinish polska] modernizacji instalacji oświetleniowej coraz częściej wybiera się nowoczesne oświetlenie ledowe. Co prawda jego koszty są dość wysokie, ale warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, ponieważ daje ono bardzo dużo korzyści. Po pierwsze ekotaniej lampy posiadające ledowe żarówki są znacznie oszczędniejsze od zwykłych, jak pokazują różne zestawienia różnice są naprawdę duże. Oprócz tego cechują się znacznie większą wytrzymałością, przez co można znacząco zmniejszyć koszty wiążące się z przestojami w pracy podczas ich wymiany.

Następnym plusem ledowych źródeł oświetlenia jest również to, że świecą one od razu po włączeniu, a duże zróżnicowanie parametrów pozwala dopasować odpowiednią do wymagań barwę światła. Ledowe ekotaniej lampy do przemysłowych zastosowań sprzedawane są w najróżniejszych oprawach, dopasowanych do potrzeb wiążących się z miejscem, w którym będą się znajdowały. W niektórych modelach posiadają nawet hartowane szybki szkła i specjalne klosze, zabezpieczające przed przypadkowym stłuczeniem (więcej informacji).