Jak zaaranżować pokój dzienny?

Salon to na pewno najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w każdym mieszkaniu, dlatego staramy się, żeby wyglądał on nienagannie. To właśnie tam podejmujemy gości, ale jest to także miejsce, w którym spędzamy czas z najbliższymi.

marina - salon
Autor: Eddy Milfort
Źródło: http://www.flickr.com

Funkcjonalnie i estetycznie
W wielu domach na salon przeznaczone jest największe pomieszczenie i bez wątpienia jest to czymś podyktowane. Więcej miejsca pozwala zgromadzić całą rodzinę, aby wspólnie spożyć posiłek, co jest niezwykle istotne. Poza tym salon łazienek Łódź z reguły połączony jest z jadalnią, czy też stanowi całość z kuchnią. Aranżując takie wielofunkcyjne pomieszczenie warto zadbać, żeby zapewniało ono komfort użytkowania i spełniało swoje przeznaczenie.

Nowoczesne komody idealnie wpisują się w wyposażenie minimalistycznie zagospodarowanych mieszkań, a oprócz tego są pojemne, dlatego możemy w nich przechowywać na przykład zastawę stołową, czy inne tego typu rzeczy. Będzie to komfortowe rozwiązanie, a równocześnie nowoczesne komody potrafią uatrakcyjnić całe wnętrze. Równie ważne jest, żeby w trakcie wyboru stołu kierować się względami praktycznymi. Czasem korzystniejszą opcją będzie mebel rozkładany, kiedy zależnie od potrzeb w krótkim czasie powiększymy blat i zyskamy niezbędne miejsce dla gości.

Zestaw wypoczynkowy do salonu
Salon zazwyczaj kojarzy się z wygodną kanapą, gdzie można usiąść i podyskutować oraz zrelaksować się w gronie rodziny po męczącym dniu. W zestawie ze stolikiem kawowym posłuży także jako miejsce, w którym podamy gościom pięknie pachnącą małą czarną, albo gorącą herbatę. Jak wybrać meble libro do salonu? Choć większość z nas z pewnością chciałaby mieć dużą i komfortową kanapę, nie w każdym przypadku tego typu rozwiązanie się sprawdzi. Warto więc uwzględnić w pierwszej kolejności wielkość salonu. Ponadto spore znaczenie ma materiał, którym obite są tego typu meble Libro – w niektórych pomieszczeniach dobrze sprawdzi się ciemniejszy kolor kanapy, natomiast w innych dużo lepiej wyglądać będzie jasny wzór tapicerki.

Oczywiście dużo zależy też od naszego gustu oraz funkcjonalności mebli – jeśli przykładowo mamy mniejsze dzieci lepiej będzie zdecydować się na kanapę pokrytą ekoskórą, którą o wiele łatwiej utrzymać w czystości.