Jak długą historię ma metoda ozdabiania decoupage, jakiego rodzaju wyposażenie jest konieczne aby w ten sposób ozdabiać różne przedmioty.

Rękodzieło jest współcześnie faktycznie bardzo popularne, mimo że w sklepach można znaleźć w sumie wszystko oraz nie trzeba nic przygotowywać osobiście. Dlaczego tak się dzieje? Które techniki rękodzieła cieszą się największym zainteresowaniem? Rzeczy przygotowywane ręcznie mają jedną zasadniczą zaletę – są niepowtarzalne.

Potrzebny będzie również jakiś dobry klej, tu między innymi doskonale będzie się sprawdzał poczciwy wikol, znany i wykorzystywany od bardzo dawna do przyklejania papieru. Pomyśleć również należy o lakierze który będzie zabezpieczał przyklejony wzór, z kolei tutaj najbardziej polecane są lakiery - (więcej pod tym linkiem) i farby akrylowe.

Co jeszcze pozwala człowiekowi się zrelaksować? Oczywiście, efektywny jest sport. Tak naprawdę nie ma znaczenia dyscyplina, jaką się uprawia, ale ile wysiłku się w nią wkłada. Sport daje szansę na chwilę skupić się na czymś zdecydowanie innym. Można zacząć biegać, podnosić ciężary, pływać bądź jeździć na rowerze, dziś ma się sporo możliwości. Osoby, jakie nie umieją samemu poradzić sobie ze stresem i odczuwają jego dotkliwe skutki mogą zdecydować się na wsparcie psychologa, który podpowie, jak łagodzić negatywne emocje i odcinać się od sytuacji stresogennych. Taka terapia jest w stanie okazać się owocna, zwłaszcza jeśli pacjent rzeczywiście się w nią zaangażuje. Reasumując – jak można poradzić sobie ze stresem?

widok - meble

Autor: Comrade Foot
Źródło: http://www.flickr.com

Do kolejnego sposobu mającego za zadanie zrelaksowanie dorosłych, zalicza się decoupage. Jest to technika polegająca na zdobieniu rzeczy wyklejając ich powierzchnie chustkami o rozmaitych wzorach, dzięki czemu nadajemy rzeczom oryginalnego wyglądu. Jest to dziś popularne hobby, szczególnie wśród dziewczyn. Techniką tą można dekorować naprawdę mnóstwo przedmiotów takich jak umeblowanie, puzderka czy nawet biżuterię – dzięki temu przedmioty pozyskują nowy charakter oraz trochę z nas, a która z kobiet nie śni o spersonalizowanej biżuterii? Pasja ta nie tylko umożliwia relaks w kreatywny sposób, ale również sprawia, iż tworzymy coś niepowtarzalnego.
Technikna ta jest o tyle interesująca, gdyż tak naprawdę nie ma tworzywa, którego nie można by było udekorować właśnie za pomocą decoupage – możemy zdobić dosłownie wszystko – od drewna po szkło czy ceramikę, jednakże przed wzięciem się do pracy, należy zapoznać się z regułami jakimi rządzi się ta technika. Zdecydowanie najpopularniejszym tworzywem jest drewno, bowiem jest ono dość prostym materiałem do dekorowania, chusteczki z wzorami bardzo łatwo do niego przylegają i w szybki sposób uzyskujemy niepowtarzalny mebel. Jeśli pragniemy spróbować swoich sił, a nie mamy pojęcia jak się za to wziąć, wystarczy, że pooglądamy trochę o tej technice w intrnecie, bądź też wybierzemy się na profesjonalny kurs, na którym profesjonaliści nauczą nas jak ozdabia się przedmioty za pomocą decoupage - tu kupisz rzeczy do decoupage. Istnieje także wiele sklepów w których możemy zaopatrzyć się w materiały potrzebne do zdobienia techniką decoupage. Wszystkie materiały odszukamy również w Sieci|Internecie po wyszukaniu frazy sklep decoupage (świetny artykuł), wyświetli się nam wiele sklepów internetowych, w których można zakupić podstawowe materiały.Ważną kwestią jest fakt, że produkty te stają się rękodziełem, a w obecnych czasach rękodzieło (czytaj całość tutaj) jest w cenie, bowiem ludzie chcą inwestować w rzeczy z duszą.

W celu utrwalenia przyklejonego motywu trzeba wszystko kilka razy pomalować, w tym celu najlepiej będą się sprawdzać lakiery i farby akrylowe.