Dlaczego papierowe materiały są konieczne i dalej używane w wielu dziedzinach? Jakie są dobre przykłady?

Chociaż w każdej firmie są aktualnie komputery, niekiedy nawet bardzo nowoczesne, to jednakże nie da się zrezygnować z tradycyjnych materiałów. Wszystko się informatyzuje, by mogło działać szybciej i lepiej, ale komputery jednak są zawodne, a normalne metody, jak kartka i kawałek papieru już nie. Widzimy więc, jak to działa w różnych branżach i na pewno w najbliższych latach to nie ulegnie zmianie.

Ciężko sobie wyobrazić, jak wyglądałoby funkcjonowanie choćby w służbie zdrowia, gdyby nie druki nfz, na jakich nanoszone są istotne informacje. Jakby to wszystko miało być notowane na komputerze, to w pewien dzień moglibyśmy utracić do takiego czegoś dostęp, na przykład przez awarię. Jeżeli zaś sobie pomyślimy, jakie spowodowałoby to zamieszanie, to jeszcze mocniej docenia się tego rodzaju właśnie utrwalanie informacji w sposób tradycyjny. Identycznie jesteśmy w stanie powiedzieć o wielu innych przedmiotach, takich jak dziennik korespondencyjny. Pozwala on na ewidencję korespondencji otrzymanej oraz wysyłanej.

Wnętrza - wizja
Autor: You Tube - Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Co interesujące dla określonej korespondencji jest możliwość przydzielania działów, które są odpowiadają za potwierdzenie dostarczenia korespondencji. Sprawia to, że osoba, jaka odpowiada za obsługę sekretariatu automatycznie, więc i prędko może przesłać z dziennika korespondencji przypomnienia e-mail do pracowników, aby potwierdzić dokumenty wdrożone do obiegu. Jesteśmy w stanie więc bardzo łatwo dostrzec, iż działa to bardzo korzystnie dla wielu organizacji, tym łatwym sposobem można uporządkować pracę w każdym miejscu.

Nie zadziwia też, że nawet najbardziej skomputeryzowane firmy są na to zdecydowane, gdyż to zawsze pewne zabezpieczenie istotnych dokumentów, danych, czyli wszystkiego, a jakich utrata kosztowałaby zbyt dużo. W ogóle jak chodzi o papier, materiały tradycyjne, to w określonych miejscach wykorzystywane są cały czas, tak jest na przykład w szkołach. Można przecież normalnie pracować na tabletach tak więc wiele szkół to właśnie wdraża, lecz każde dziecko powinno nauczyć się odręcznie pisać, a do tego konieczne są standardowe materiały.