Czemu oświetlenie mieszkania jest tak ważne w czasie aranżacji? Jak duże możliwości mamy obecnie?

Aranżowanie wnętrza to nie tylko wybranie odpowiednich mebli, akcesoriów, albo też dopasowanie koloru ścian. Ważne jest również oświetlenie, jakie wprowadzi ciekawy nastrój do mieszkania. Dziś jest bardzo dużo możliwości, gdy mowa o oświetleniu, dlatego warto z nich skorzystać.

Przykładem takich możliwości, jakie obecnie są spotykane są z pewnością światła led, jakie występują w wielu rodzajach. Już takie ledy, które są w stanie świecić w wielu barwach dadzą sporo pomysłów na zaaranżowanie mieszkania. Można połączyć to z sufitem podwieszanym, a diody led umieścić w załamaniu sufitu. Wtedy widzimy jedynie przyjemne, mające walory dekoracyjne światło, które już samo w sobie daje interesujący klimat. Często stosuje się także profile do taśm led. W taki sposób można wykonać bardzo interesującą dekorację i schować diody, umieszczając je właśnie w takiej listwie.

wnętrze - akt

Autor: Krzysztof D.
Źródło: http://www.flickr.com

profil (polecana oferta kształtowników zimnogiętych- www.aner.com.pl/kategorie/ksztaltowniki-zimnogiete) do ledów nie jest jedyną możliwością, ponieważ możemy użyć światła punktowe, które będzie umieszczone w suficie. Kiedy dobierzemy do tego właściwe oprawy, to powstanie fajna kompozycja, dzięki której takie mieszkanie zyska na nastroju. Poza tym takie punktowe ledy są niesamowicie funkcjonalne, gdyż mogą świecić sekcjami i rzucać światło dokładnie tam, gdzie nam go potrzeba. Chyba również nie ma potrzeby nikomu wspominać, że taki rodzaj oświetlenia jest bardzo ekonomiczny, gdy chodzi o prąd.

Dobrą dekoracją, lecz również sporym źródłem światła mogą być kinkiety.

Nie ociągaj się, a jeżeli zaciekawił Cię ten temat, to odsyłam tam (https://dobroplast.pl/okna-elewacyjne/). W tym miejscu odnajdziesz ciekawe zagadnienia.

Doskonale wyglądają w węższych oraz mało doświetlonych korytarzach. Mogą ożywić przestrzeń i sprawiają, że w domu robi się przytulniejsze. Umieszczone w korytarzu blisko wejścia sprawiają, iż już od progu dom prezentuje się bardzo ładnie. Do tego świetnie podkreślają ciekawą fakturę ściany. Dlatego z pewnością warto je połączyć ze ścianami pokrytymi tynkiem strukturalnym, albo ścianami z cegieł. Jeszcze mocniej zaakcentują ciekawą fakturę ściany. To na pewno właściwy sposób na wzbogacenie aranżacji, ponieważ tego typu światło rzuca na ścianę ładną poświatę. A taki kinkiet także, gdy będzie dobrze dobrany, to będzie wyglądał wspaniale. Przestrzeń w domu z pewnością na tym zyska.