Dlaczego drewno jest tak chętnie stosowanym materiałem do wykończeń, jak powinno się go odpowiednio zabezpieczać.

Drewno jest materiałem, jaki od bardzo dawna jest stosowany w budownictwie i wykończeniu wnętrz. Stosowane jest zarówno jako zewnętrzne konstrukcje, wystawione na działanie czynników atmosferycznych, jak również w wielu przypadkach wewnątrz budynków i obiektów.

Jest surowcem łatwym w obróbce, bardzo wytrzymałym i trwałym, a jednocześnie bardzo ładnie wygląda. Drewniane elementy nawet po nałożeniu farby będą zachowywać ciekawy wygląd i charakter, z tego też powodu niejednokrotnie służą jako elementy dekoracyjne i ozdobne.

Kliknij śmiało ten link - odnajdziesz w tamtym miejscu tak samo cenne wiadomości. To wiarygodny tekst (http://www.sigmamet.pl/sigmamet-kontakt), który też jest warty zainteresowania!

Dobrze przygotowane elementy z drewna mogą służyć przez wiele długich lat, jednak ta konserwacja powinna być odpowiednio wykonana. Jeśli jakiś element będzie używany w środku i nie ma styczności z wilgocią, to powinno zupełnie wystarczyć, jeżeli będzie on pomalowany na jakiś kolor. Lecz drewno bardzo często jest wykorzystywane też na zewnątrz, gdzie radzić sobie musi z deszczem, śniegiem, słońcem i innymi czynnikami, które mogą spowodować mogą jego niszczenie.

Deski tarasowe

Autor: MISSION Public Relations
Źródło: MISSION Public Relations

Każdy niezabezpieczony element drewniany po kilku latach na zewnątrz będzie się nadawał do wyrzucenia. Jeśli jednak zabezpieczy się go odpowiednio, to bez żadnego problemu wytrzyma długie lata używania. Na przykład często z drewnianych desek wykonuje się balustrady, elewacje czy tarasy. Przed montażem w docelowym miejscu deski elewacyjne należy na początku właściwie zaimpregnować, a później pomalować jakimś kolorem lakieru. Do impregnacji zalecane są odpowiednie preparaty, jakie przede wszystkim wypierają wodę ze środka, ale też chronią przed jej ponownym dostaniem się.

Przez to taras drewniany nawet podczas deszczu będzie się miał odpowiednio, i żadne opady nie będą mu straszne. Za to warstwa zewnętrznego lakieru chronić będzie przed uszkodzeniami mechanicznymi, jakie w czasie użytkowania na co dzień mogą się przydarzyć. Decydując się na drewniane wykończenie swojego domu czy też użycie tego materiału przy jakiejś konstrukcji trzeba pamiętać o tym, że co parę lat deski elewacyjne i pozostałe elementy z niego zrobione trzeba będzie znów zabezpieczyć i pomalować.