Dlaczego drewniane elementy należy dobrze zabezpieczyć wodą, zalety desek kompozytowych.

Drewno jest bardzo popularnym materiałem budowlanym i wykończeniowym, lecz będzie miało jedną zasadniczą wadę, to znaczy wymaga odpowiedniej ochrony przed wilgocią. I to ochrony cyklicznej, bo jakieś uszkodzenie czy dłuższe użytkowanie może spowodować osłabienie ochrony, a w konsekwencji dostanie się do wnętrza wilgoci i początki niszczenia.

obrazeczek - Wnętrza

Autor: You Tube - Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Z tego też powodu tam, gdzie będzie styczność z wilgocią, drewniane elementy należy dobrze zabezpieczyć, a sposób ochrony zależał będzie od przeznaczenia i miejsca montażu. W przypadku różnego rodzaju konstrukcji drewnianych najbardziej popularne jest zaimpregnowanie, a potem pomalowanie odpowiednim lakierem. Impregnat przedostaje się głębiej w element, eliminując z niego wilgoć, a z kolei zewnętrzny lakier chronić będzie przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Tak naprawdę nawet w środku domu czasami jest tak, że coś z drewna będzie trzeba zabezpieczyć. Jeśli ktoś przykładowo wybierze blat drewniany do swojej kuchni, to raz na jakiś czas będzie musiał zrobić impregnację i pomalowanie nowym lakierem.

Drewno jest bardzo popularnym materiałem na różnego rodzaju podłogi i tarasy. Ochrona takich desek będzie konieczna bez względu na to, czy leżeć one będą we wnętrzu budynku czy na zewnątrz. Jednak jeżeli podłoga będzie narażona na wodę i wilgoć, to musi być znacznie lepiej zaimpregnowana, i wówczas będzie miała szansę być dłużej w dobrym stanie. W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszą się deski kompozytowe, jakie na pierwszy rzut oka bardzo przypominają zwykłe deski.

Chcesz zdobyć świeże fakty na dany wątek? To obejrzyj www, na pewno dostarczy Ci wiele pozytywnych emocji oraz na długo pozostanie w Twej głowie.

Deska tarasowa kompozytowa będzie powstawać w wyniku zmieszania mączki drzewnej i polichlorku winylu. W efekcie dzięki wysokiej zawartości drewna takie elementy posiadają bardzo podobną do prawdziwych desek strukturę, a jednocześnie tworzywo sztuczne gwarantuje im trwałość i kolor.

Tarasy zrobione z takich desek są tak popularne jeszcze z jednego powodu. Będą one bowiem znacznie wygodniejsze w układaniu niż tradycyjne materiały, wymagały też nie będą żadnego malowania i odnawiania.