Deski kompozytowe – zalety i wady

Jak wiadomo współcześnie posiadanie prywatnego lokum wiąże się z niesamowitą radością i niezwykłym komfortem funkcjonowania każdego dnia, gdyż dzięki temu zyskuje się pewność miejsca zamieszkania, swoje własne miejsce w jakim można odpoczywać niekiedy po najtrudniejszym dniu i zwyczajnie ma się to miejsce do którego da się powracać po nieraz najdalszej wyprawy w odległe zakamarki naszego świata.

W dzisiejszych czasach posiadanie prywatnego mieszkania łączy się też z użyciem w nim współczesnych rozwiązań, gdyż dzięki temu to nasze egzystowanie w nim będzie coraz bardziej komfortowe, prostsze a przez to jeszcze bardziej będziemy chcieli tam zamieszkiwać. Należałoby więc przyjrzeć się temu, co zapewnia obecny rynek, by właśnie zastosować wszelkie takie współczesne rozwiązania, jakie dadzą nam nie tylko piękny wizerunek naszych pomieszczeń, ale również ich ergonomiczność korzystania z nich.

malunek - meble

Autor: Boehler
Źródło: Boehler

Na przykład pożądane w każdym współczesnym lokum są odpowiednie profesjonalne systemy tarasowe jakie sprawią, iż będzie nam się ten element lokum jeszcze w wyższym stopniu pociągał przez co będzie to nasza wizytówka. Należałoby wiedzieć, że dobre systemy tarasowe posiadają nowomodne rozwiązania, które na przykład odprowadzanie wody po opadach albo odpowiednie sprzątanie ze śniegu, jaki będzie zalegał w trakcie pory zimowej i którym należy będzie metodycznie usuwać, aby nie przeszkadzał. Stosowny taras to niezmiernie znaczące miejsce, ponieważ spora część przyjemnych w egzystowaniu chwil odbywa się dokładnie na tym elemencie który ma większość mieszkań. W związku z tym też takie elementy, jak deska tarasowa (więcej bonusów) potrzeba po prostu mieć zamontowane, dzięki temu osiągamy nie tylko wyjątkowo przyjemną w dotyku podłogę na tym fragmencie, ale też odporną na wszystko. Odpowiednia deska tarasowa przydaje się w licznych sytuacjach i należałoby ją położyć ponieważ dzięki temu fenomenalny wygląd naszego balkonu zostanie podtrzymany naprawdę na długie lata.

Późniejsza konserwacja tarasu wyłożonego deskami kompozytowymi na pewno zachwyci każdego entuzjastę oszczędności czasu i prostych rozwiązań. Podłogę wystarczy tylko oczyścić mechanicznie. Nie potrzebne są do tego żadne kosztowne detergenty. Desek kompozytowych nie trzeba również bejcować ani impregnować. deska kompozytowa doskonale odzwierciedla ideę tarasu, czyli miejsca przeznaczonego na prawdziwy wypoczynek. Jej wybór pozwoli nam cieszyć się tą oazą relaksu bez konieczności przeprowadzania ciągłych napraw czy prac konserwatorskich.

Deski kompozytowe to mieszanka mączki drzewnej i polichlorku winylu. Zawartość drewna najczęściej wynosi 30-50 %, przez co kompozyt na taras w dotyku przypomina drewno, a równocześnie dobrą trwałość, piękny kolor oraz odporność na wilgoć. Poza tym, iż kompozyt nie ma sęków panele tworzące nawierzchnię wyglądają jak klasyczne ryflowane deski tarasowe. Kolor oraz faktura przypominają najczęściej drewno (używane maszyny stolarskie) egzotyczne. Za wyborem desek kompozytowych przemawia prosty montaż. Producenci zapewniają dedykowane systemy, które umożliwiają szybkie ułożenie paneli bez widocznych wkrętów czy gwoździ.

Zajmujący materiał? Jeśli tak uważasz, to kliknij ten link, wyczerpujący artykuł (http://www.eogniwa.pl/pl/c/Wciagarki-lancuchowe/45), który tam miejscu znajdziesz, także jest coś interesującego!

Ponadto, deska tarasowa z kompozytu nie potrzebuje ułożenia izolacji, legary układa się bezpośrednio na betonie. Wylewka betonowa powinna być zatem równa, aby deski idealne przylegały na oraz musi mieć niewielki spadek pozwalający na odpływ wody (sprawdź koniecznie). Przed rozpoczęciem układania desek należy pozbyć się wszelkich nierówności, skuć pozostałości tynku i farby. W przeciwieństwie do desek z drewna deski kompozytowe nie wymagają odnawiania. Cena całego systemu do stworzenia tarasu kompozytowego (wraz z legarami, łącznikami oraz wkrętami) może się wahać od 250 do 400 zł za 1 mkw.

Ważną różnicą w wyglądzie pomiędzy deską z drewna a deską kompozytową jest to, że kompozyt nie posiada sęków przez co zawsze wygląda tak samo, co może być pewną wadą dla osób, którym bardzo zależy na naturalnym wyglądzie powierzchni. Faktem jest, że deski kompozytowe są bardziej komfortowe w układaniu niż drewno, jednakże mogą sprawiać problemy przy dopasowaniu do nietypowych miejsc. Standardowy panel kompozytowy posiada wyprofilowane krawędzie do mocowania na klipsach montażowych. Ich obcięcie może spowodować, że nie będziemy mogli w sposób zgodny z instrukcją przymocować panele do legara. Poza tym trzeba mieć na uwadze, iż deski kompozytowe są puste wewnątrz, więc mogą źle wyglądać na krawędziach tarasu jeśli odpowiednio ich nie wykończymy. Z tego powodu najlepiej zaopatrzyć się w specjalne listwy maskujące oferowane przez producentów. Deski kompozytowe z niskiej półki cenowej mogą również odbarwiać się na słońcu.