Czemu warto urządzić mieszkanie w skandynawskim stylu? Jak można to zrobić?

Duża liczba osób marzy, by urządzane mieszkanie było funkcjonalne oraz przestronne. Jeżeli tak, miejmy na uwadze, by wybrać styl skandynawski.

meble - odbicie

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju mieszkanie jest przytulne, ale i przestrzenne, nawiązuje do chłodnego skandynawskiego klimatu. Ponadto zaprasza do środka, zapewnia gościnność jak i domową atmosferę Północy. Zapewnia czystość formy, barwy bardziej stonowane, jak biel, szarość czy brąz. W takim mieszkaniu powinno mieć miejsce naturalne drewno. W jakim miejscu zakupić produkty, które pozwolą nam tak urządzić mieszkanie?

meble - przekrój

Autor: Comrade King
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli pragniemy styl skandynawski sklep, który jest najlepiej zaopatrzony w tego rodzaju akcesoria jest właściwym rozwiązaniem. Możemy tam zakupić wszystko, tak więc nie ma kłopotu, iż jakiegoś elementu nam zabraknie, a nasze mieszkanie nie będzie na tym tracić. Tym bardziej, że w tego typu sklepie kupimy też inne przedmioty, niekoniecznie kojarzące się ze Skandynawią, jak tapety ścienne dla dzieci. Podłoga w tego rodzaju mieszkaniu dość często, w sumie bardzo często zrobiona jest z drewna. Takie deski mogą zostać w swoim naturalnym odcieniu, ponadto wykorzystuje się też ich bielenie albo maskuje się je farbą kryjącą na biało.

Niektórzy robią również tak, iż kryją podłogę drewnianą lakierem matowym. Jak urządzamy dom w stylu skandynawskim trzeba pamiętać o doświetleniu różnch miejsc, a najlepsze jest naturalne oświetlenie, więc w tego typu domach w oknach nie ma firanek i zasłonek.

Jeśli chcesz poznać coś faktycznie niezwykłego? Nie ma żadnego problemu - spójrz na to (https://www.budsport.pl/realizacje/) a satysfakcja będzie gwarantowane.

Jak już coś to bardziej rolety, które prezentują się o wiele lepiej.