Czemu figury ogrodowe są tak popularne, jak je dobrze wybierać.

Figury dekoracyjne od dawna pojawiają się w wielu ogrodach, stanowiąc bardzo ważny element ich dekoracji. Jednak jeżeli przed laty bardzo dbano o ich jakość, niejednokrotnie zlecając ich wytwarzanie znanym artystom, to dzisiaj wszystko niestety poszło trochę w kierunku kiczu i tandety.

ściany - przekrój

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna bardzo dużo zależeć będzie od tego, jakiego rodzaju figury się wybierze, lecz wymagać to będzie od właściciela ogrodu podjęcia wysiłku żeby poszukać czegoś naprawdę oryginalnego i ciekawego. A możliwości pod tym względem są faktycznie spore, ponieważ garden figures sprzedawane są w ogromnej ilości wzorów, różniących się zarówno materiałem, jak i kolorystyką. Oprócz słynnych już krasnali dużą popularnością cieszą się na przykład figury różnych zwierząt czy fantazyjnych bajkowych postaci, wprawiając oglądających w radosny, wesoły nastrój.

Jeśli szukasz czegoś szczególnie interesującego na przedstawiany tutaj temat, to kliknij i spójrz na tekst (http://www.wonia.pl/wielkanocny-stol/) wspomnianego tekstu!

Są one dostępne także w różnych wielkościach, od naprawdę niewielkich aż po wysokie na dwa metry postacie. Tego typu figury dekoracyjne bardzo dobrze będą się sprawdzać w ogrodach, lecz również stanowić mogą ciekawe uzupełnienie oczek wodnych.

obrazeczek - dekoracje

Autor: Jarosław Pocztarski
Źródło: http://www.flickr.com
rzut - ściany

Autor: Jeremiasz Dx
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z istotniejszych spraw podczas wyboru ogrodowych figur jest materiał, z którego będą wykonane.

Jeżeli czytany tekst kompletnie Cię wciągnął, to zobacz inny pełny wpis (https://www.kanownik.pl/), który także zawiera podobne informacje na opisywany temat.

Bardzo dobrze będą się sprawdzać naturalne materiały, to znaczy glina, kamień czy gips. Zrobione z nich figury wyglądają najczęściej naturalnie i ciekawie, bardzo dobrze komponując się z resztą wyposażenia czy roślinnością. Nie warto natomiast inwestować w produkty wykonane z plastiku. Mimo że zapewne dzieciom będą się podobały, szczególnie że często są one bardzo barwne, to jednak wśród naturalnej zieleni wyglądać będą dość sztucznie i tandetnie. Wyraziste kolory raczej nie są wskazane, zdecydowanie lepiej jest, jeśli kolorystyka dobrze komponuje się z wyposażeniem i roślinnością.

Dobierając figury warto też zrobić to pod kątem ogólnej stylistyki ogrodu, w którym się je postawi. Niestety spora ilość właścicieli trochę o tym zapomina, pozwalając sobie zbytnie mieszkanie stylami. A jednak nawet najbardziej stylowa figurka postawiona nie w tym co trzeba ogrodzie będzie zwyczajnie niezbyt ładnie wyglądać.